Na Tesla terapijo sem peljala svojega 7-letnega sina. Opazila sem konkretno izboljšanje njegovega razpoloženja, spoprijemanja s čustvi, tudi težave z dermatitisom so se začele izboljševati. Sonja je zelo topla oseba, z izjemnim občutkom z delom z otroki, tako da njene terapije toplo priporočam.
Kaj je gozdno kopanje?
Na Japonskem gozdovi prekrivajo kar dve tretjini ozemlja. Zato ne preseneča, da se je gozdno kopanje ali šinrin joku (šinrin v japonščini pomeni gozd, joku pa kopel) razvilo prav na Japonskem, danes pa je močno prisotno skoraj po celem svetu. Šinrin joku pomeni vsrkavanje gozda z vsemi čuti. To ni športna aktivnost, hitra hoja ali celo tek. Gre za to, da smo v naravi in da se z njo povežemo z vidom, sluhom, okusom, vonjem in otipom. Naši ritmi so ritmi narave. Ko se počasi, čuječe sprehajamo skozi gozd ter ga opazujemo, poslušamo, vohmo, okušamo in otipamo, svoje ritme uskladimo z naravo. Naš živčni sistem si v naravi opomore. V povezanosti z naravo pridemo do svojega bistva – do našega pravega jaza.
V začetku novega tisočletja je človeštvo postalo urbana vrsta. To pomeni, da več kot polovica svetovnega prebivalstva živi v mestih. Vse bolj postajamo tudi hišna vrsta. Povprečen Evropejec danes preživi približno 90 % svojega časa v zaprtih prostorih, kar vključuje domove, pisarne in druge notranje prostore. Dodatnih nekaj odstotkov časa pa preživi v avtu ali v drugih prevoznih sredstvih. Zato smo postali popolnoma odrezani od narave. In kaj počnemo, kadar nismo zunaj? Večinoma gledamo v zaslone. Nezdravo vedenje, povezano z novimi tehnologijami, imenujemo »tehnološki stres«. Tehnološki stres lahko povzročijo različne vrste vsakdanje uporabe naprav, kot so sedenje pred TV zasloni, nenehno preverjanje pametnega telefona, elektronske pošte, obsedeno objavljanje na družabnih omrežjih in občutek, da morate biti stalno povezani. Simptomi vključujejo tesnobo, glavobole, depresijo, psihično utrujenost, anksioznost, težave z očmi, nespečnost, bolečine v vratu in ramah, razdražljivost, jezo, visok krvni tlak ter debelost. Poraba antidepresivov se je v EU od leta 2000 do danes povečala za 70 %, pričakuje se pa, da bo to število še naraščalo. Svetovna zdravstvena organizacija je stres označila za zdravstveno epidemijo enaindvajsetega stoletja. Iskanje načinov za obvladovanje stresa je eden najpomembnejših zdravstvenih izzivov za našo prihodnost.
Kje je torej rešitev?
V ponovni povezanosti z naravo!
Komu je namenjen program?
Program »Gozdno kopanje« je namenjen za vsakogar, saj je fizično nezahteven. Gozdno kopanje traja od 2 do 6 ur, za časovni okvir se dogovorimo predhodno. Gozdno kopanje se izvaja za posameznike, pare, družine in skupine. Zelo primeren je kot poslovni teambuilding.
Zakaj se udeležiti programa?
-
Zviša raven energije.
-
Digitalno razstrupljevanje.
-
Okrepljena intuicija.
-
Zmanjšanje stresa.
-
Krepitev čuječnosti.
-
Ponovna povezava s seboj.

-
Okrepi imunski sistem.
-
Boljša pretočnost (flow).
-
Izboljšuje se koncentracija in spomin.
-
Boljše fizično počutje in kvalitetnejše spanje.
-
Izboljšano razpoloženje.
-
Aktivno preživljanje prostega časa.
